ПЛАН ЗАХОДІВ

МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

«Від миру вдома до миру в усьому світі»

25.11-10.12.2021 р.

 

 

№ п/п

Назва заходу

Дата  проведення

Відповідальні

1

Лінійка-відкриття акції «16 днів проти насильства»

25.11.2021

Мисюкевич Ю. П.

2

Створення сторінки «Ми проти насилля» на сайті школи

25.11 – 29.11

Мисюкевич Ю. П.

3

Анкетування «Вивчення проявів насильства в дитячому колективі»

25.11-27.11

Класні керівники

4

Створення відеоролику «Ми за життя без насилля!!!»

02.12-06.12

Васюк Н. П.

5

Година спілкування «Я маю право жити без насильства»

25.11-10.12

Класні керівники

6

Година спілкування «Квітка незабудка – пам'ять про Голодомор»

26.11.2021

Біденко О. В.

7

День "Рожевої стрічки". Всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12.2021

Маленко Н. Ю.

8

Година спілкування «Скажи НІ – рабству!»

02.12.2021

Федоренко Л. Є.

9

Година спілкування «Людина починається з добра» (до міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями)

03.12.2021

Васюк Н. П.

10

Урок щодо питань проблем у сімї.

 Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш»

06.12.2021

Федоренко Л. Є.

11

Перегляд відеороликів на тему «Дитина в ситуації шкільного насилля. Протидія булінгу в закладах освіти»

07.12.2021

Маленко Н. Ю.

12

Година спілкування «Інструменти для профілактики сексуального насильства серед здобувачів освіти підліткового віку.Механізми реагування на випадки насильства»

08.12.2021

Шатнюк К. М.

13

Перегляд відеороликів «Кібернасильство: протидія та профілактика»

09.12.2021

Мисюкевич Ю. П.

14

Виставка малюнків «Право очима дітей»

Перегляд фільму “Свої права, дитино, знай та про обов’язки не забувай”

10.12.2021

Біденко О. В.

 

 


Міжнародний день білої стрічки

Соціальна акція "16 днів проти насильства" – щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

📍 Кампанія "16 днів проти насильства" охоплює такі важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Основними завданнями акції "16 днів проти насильства" є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об'єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

Учні та учениці нашого закладу приєдналися до акції, одягли білі стрічки - символ активізму проти домашнього насильства, браслети «СТОП насильству» та отримали інформаційні буклети «Я проти насильства. А ти?».

В закладі заплановано ряд заходів щодо акції, які будуть висвітлені після проведення.

«ЗУПИНИМО НАСИЛЬСТВО РАЗОМ»


КВІТКА НЕЗАБУДКА - ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР!

    Тендітна блакитно-жовта квітка кличе нас: Не забудь! Не забудь! жертв страшного Голодомору 1932 – 1933 років в Україні!

      Саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у Яцьківській філії Васильківського НВК №4 з нагоди 88-ї річниці Голодомору в Україні, а саме:

- для чнів була проведена година пам'яті "Квітка незабудка - пам'ять про голодомор";

   - школярі прийняли участь в акції та створили   карту "Незабудка пам'яті"; 

- переглянули презентацію "Голодомор 1932-1933 років - Геноцид українського народу";

- здобувачі освіти вшанували мільйони жертв Голодомору та долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» як спогад про жахливу трагедію українського народу;

- переглянули короткометражну кінострічку «Голодний дух»;

- учні 7 та 8 класів склали шану жертвам голодомору односельців, відвідавши алею пам'яті  в с. Яцьки.

   Знаючи історію та критично її осмислюючи, ми зможемо захищати права людини та запобігати будь-яким проявам дискримінації.

   Запрошуємо  27 листопада,  в День вшанування пам’яті жертв Голодомору, о 16:00 приєднатись до акції «Запали свічку у своєму вікні»!


День червоної стрічки

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Не залишились осторонь  цієї проблеми педагоги і учні Яцьківської філії Васильківського НВК 4. В школі було проведено акцію «Не дай СНІДу шанс . Спонукали до здорового способу життя та виховували почуття толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих, солідарності з ними, виховували також моральні цінності та принципи.

Діти пройнялися даною проблемою, самостійно виготовили стрічки солідарності та щиро дякували всім, хто приймав участь в акції .

Народна мудрість твердить: "Здоров’я – найвище благо". І лише духовно і фізично сильна та здорова особистість може увійти в сучасний напружений ритм життя, здобути відповідні знання, допомогти собі й навколишнім, стати корисною для суспільства. Тож бережіть себе і будьте здорові!


Скажи НІ - рабству!

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Зараз, в наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми.  Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі.

Була здивована, але сьогодні  деякі діти Яцьківської філії ВПЕРШЕ почули і побачили, що таке "рабство" XXI століття. 

Далі буде......


СТОП булінг!

Ситуація з булінгом в Україні доволі невтішна. Станом на сьогоднішній день принаймні 1 з 3 учнів стикалися з булінгом в тих чи інших його проявах (були жертвою або свідком). Багато хто не надає поняттю «булінг» значення, але насправді – це особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство.

БУЛІНГ – це агресивна і неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском.

З метою вироблення у дітей небайдужості та толерантності до проблеми булінгу, був проведений захід «СТОП булінг».


Протидія сексуальному насильству

Важливо говорити з дітьми про безпеку як у реальному житті, так і в Інтернеті, оскільки вони, помітивши інформацію, яка їх  зацікавила, можуть її повторювати, не розуміючи сенс. Коли діти не отримують відповідь на своє питання від дорослої людини, то починають шукати інформацію в Інтернеті.

У сучасному світі найпоширенішими формами взаємодії в Інтернеті у дітей є онлайн-ігри, месенджери та соціальні мережі.

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Яцьківській філії Васильківського НВК №4 сьогодні було проведено годину спілкування з елементами тренінгу "Протидія сексуальному насильству серед дітей". Пройшовши "Тест білборда", гру-руханку "Що можна робити в інтернеті?", гру "Ситуація", вправу "Щит захисту дитини" та вправу "Що в голову покладеш, те і носитимеш", вирішили, що треба "Берегти себе, бо ми - МАЙБУТНЄ СІМ’Ї, МАЙБУТНЄ КРАЇНИ, МАЙБУТНЄ ЗЕМЛІ!"


Кібернасильство: протидія та профілактика

Акція “16 днів проти насилля” продовжується! Кібербулінг або інтернет-мобінг – це сучасна форма агресії, яка набула поширення з появою мобільних телефонів, інтернету. Будь-які її форми мають на меті дошкулити, нашкодити чи принизити людину дистанційно, без фізичного насильства. «Зброєю» булера стають соціальні мережі, форуми, чати, мобільні телефони тощо.

         На жаль, така форма цькування набирає все більших обертів. Часто діти не розуміють, як можуть захиститися від кібербулінгу.

         Як не стати жертвою кібербулінгу та протидіяти, які основні ознаки та причини цькування, як вчасного реагувати на них, яка відповідальність за кібербулінг та які його наслідки… Про все це вели розмову з учнями нашого закладу.


День прав людини

ПІДСУМОК ПРОВЕДЕННЯ ЩОРІЧНОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"!

💙👪👫🇺🇦

   З метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок та відповідно плану проведення заходів акції, у Яцьківській філії Васильківського НВК №4  з 25 листопада до 10 грудня включно проводилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

   Учасники освітнього процесу були задіяні у різних заходах, які підготували вчителі закладу.

   Були проведені тренінги, анкетування, години спілкування, профілактичні бесіди, лекції  на теми: “Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?”, «СНІД – загроза людства!», «Насильству – СТОП!», «Як не стати жертвою насильства»,  «Серденько доброти», «СТОП БУЛІНГ – БЕЗПЕКА ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ!»,  “Кібернасильство: протидія та профілактика,"конкурс  малюнків «Мої права», демонстрації відеороликів щодо Конвенції ООН з прав дитини стосовно профілактики насилля.

 На сайті Яцьківській філії Васильківського НВК №4 вчитель інформатики Мисюкевич Юлія Петрівна створила сторінку "Ми проти насилля"

   Підсумком проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  стала година спілкування "Свої права, дитино, знай та про обов'язки не забувай"!

 10 грудня учні переглянули фільм "Права дитини"; 

виготовили ялинку прав та обов'язків дітей.

   Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків. Сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.